Tekmovanja Apple Watch: popoln vodnik

click fraud protection

Če sodelujete v tekmovanjih prek Apple Watch, vendar ne razumete povsem, kako delujejo in kako se izračunajo točke, smo tukaj, da vam pomagamo.

hitre povezave

• Izpolnite obroče dejavnosti
  • Kako se izračunajo točke na tekmovanjih?
  • Kako videti rezultate tekmovanj Apple Watch
  • Kaj morate upoštevati, ko gledate rezultate tekmovanja Apple Watch

Kdor uporablja enega od najboljši modeli Apple Watch verjetno ve za funkcijo skupne rabe dejavnosti, ki vam omogoča, da delite statistiko in dejavnosti s stiki.. Morda ste celo povabili ali ste bili povabljeni na tekmovanje ali dva.

Tekmovanja v uri Apple Watch je enostavno nastaviti Lahko pa potekajo samo ena na ena in potekajo osnovno sedemdnevno obdobje. Ko tekmovanje poteka, boste na vrhu zaslona za skupno rabo videli rezultat s tekočim rezultatom, da ugotovite, kako merite in kdo vodi. Toda kaj ta rezultat dejansko pomeni, kako se izračuna in kako lahko kar najbolje izkoristite tekmovanja Apple Watch?

Izpolnite obroče dejavnosti

Ko z nekom začnete tekmovanje, si prislužite točke za izpolnjevanje svojih treh Obroči dejavnosti. Tej vključujejo:

Premakni se: Največji rdeči obroč je Move ring. Ko se ves dan gibljete, porabite kalorije, obroček Move pa bo izračunal porabljene kalorije glede na vaše gibanje. Postavite si cilj in ko ga dosežete, se obroč počasi zapre.

telovadba: Drugi zeleni obroč je za vadbo. Preprosto zaključite z vsaj 30-minutno aktivnostjo na dan. To je lahko tako zapleteno kot 30-minutna intenzivna kardio vadba ali preprosto kot polurna hitra hoja. Privzeto in priporočeno trajanje je 30 minut, vendar ga lahko prilagodite glede na to, kje ste na vaši fitnes poti.

Stoj: Notranji svetlo modri obroč je obroč stojala. Ta obroč se premika ves dan, če vsako uro stojite vsaj eno minuto. Število minut stojitve lahko nastavite poljubno, vendar je priporočljivo, da se držite približno 10-12 minut na dan, da sovpada z urami budnosti. Apple Watch lahko pošlje opomnike, ko je čas, da vstanete in se sprehodite, tako da ne porabite nobene od teh dragocenih ur stanja (in točk, povezanih z njimi).

Kako se izračunajo točke na tekmovanjih?

Točkovni sistem temelji na odstotku krogov dejavnosti, ki jih zaprete, in vsak odstotek je enak približno eni točki. Največ, kar lahko zaslužite na dan, je 600 točk, kar bi pomenilo ne samo zapiranje vseh treh krogov, ampak tudi podvojitev vaših ciljev. Tako je največje število točk, ki jih je mogoče pridobiti za tedensko tekmovanje, 4.200.

Seveda, ker je nemogoče stati vsako uro 24 ur na dan, če je vaš cilj 12, večina ljudi ne bo zaslužila 200 točk za podvojitev svojega cilja Stand. Lahko pa si prislužite dodatne točke tako, da podvojite ali celo potrojite svoje cilje gibanja in vadbe, da dosežete največ 600 točk na dan.

Samo tekmovanje je preprosto: zmaga tisti, ki ima na koncu tedna največ točk.

Kako videti rezultate tekmovanj Apple Watch

Medtem ko tekmovanje poteka, boste na vrhu zavihka Skupna raba videli tekoči seštevek, vključno z rezultatom druge osebe, vašim rezultatom in številom preostalih dni.

Ko je tekmovanje končano, bo statistika izginila iz tega razdelka. Lahko se dotaknete imena osebe na zavihku Skupna raba in na vrhu boste videli zmage v tekmovanju, kjer je prikazano, koliko je zmagala proti vam in obratno.

Pod svojim zavihkom boste videli nagrado za zmago na tekmovanju, če ste jo zagotovili. Zabeležil bo, proti komu ste zmagali, in najnovejši datum zmage, kar je uporabno, če se nagibate k stalnim tekmovanjem z isto osebo.

Na koncu je tu še zavihek Povzetek. Lahko se pomaknete navzdol in si ogledate vse nagrade, ki ste jih prejeli, vključno s številom tekmovanj, ki ste jih opravili. Če tukaj izberete Prikaži več, se lahko pomaknete levo, da vidite svoje zmage in proti komu ste jih dosegli.

Kaj morate upoštevati, ko gledate rezultate tekmovanja Apple Watch

Ko tekmujete z drugim uporabnikom ure Apple Watch, ne pozabite, da ima vsak drugačne cilje dejavnosti. Če je vaš cilj 30 minut vadbe na dan, porabiti 500 kalorij in doseči 12 ur stanja, vendar vaš prijatelj ima cilj 25 minut vadbe, 400 porabljenih kalorij in 10 ur stoje, ima nepošteno prednost. Menda bodo z manj dela lažje sklenili svoje obroče in s tem pridobili tudi več točk. Poleg tega je težko tekmovati z nekom, ki je zagrizen športnik, ki uporablja Apple Watch Ultra.

Glede na to, če so številke prilagojene ravni telesne pripravljenosti vseh, je to morda najpravičnejši ukrep, da stvari ostanejo enake vašim in njihovim zmožnostim. Upoštevati morate tudi stvari, kot so starost, teža (vitkejši posamezniki lahko kurijo kalorije počasneje) in spol (moški v mirovanju porabijo kalorije hitreje kot ženske).

Če pa tekmujete z ljudmi, ki so vsi na podobni ravni telesne pripravljenosti, razmislite o tem, da to prosite vse spremenijo svoje cilje Activity Ring vsaj začasno skozi sedem dni tekmovanja, tako da gre za pošten boj.

In vedno si zapomnite: tekmovanja Apple Watch so namenjena zabavi in ​​motivaciji. Izgube vam ni treba jemati preveč resno, niti se preveč veseliti po zmagi. Na koncu bi moralo biti zapiranje vaših obročev dejavnosti zadovoljiva izkušnja. Če tega ne morete početi vsak dan, naj vas ne obupa. Poskusite biti boljši iz tedna v teden in poiščite majhne načine, kako narediti več korakov, porabiti več kalorij in uživati ​​v izkušnji.

• Apple Watch Series 8 je najnovejša Applova pametna ura. To ni velika sprememba v primerjavi s serijo 7, vendar ponuja sveže funkcije, kot so zaznavanje trkov, nov temperaturni senzor in še več.